Yusuf Demirci: “Ne söz verdiysek yaptık”

yusufdemirci1651651Yerkesik Belediye Başkanı Yusuf Demirci düzenlediği toplantıyla belde sakinlerine hesap verdi. Toplantıda 2009 yerel seçimlerinde verdiği sözleri hatırlatarak nasıl yerine getirdiğini anlattı. Başkan Demirci, “Söz verip yapmadığımız hiçbir iş yok” dedi.
Nazife Taşdelen
Yeni oluşan Büyükşehir statüsüyle kapanacak belediyeler arasında bulunan Yerkesik Belediyesi son döneminde yapılan çalışmalar hakkında belde sakinlerine hesap verdi. Belediye Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Yusuf Demirci, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Toplantıda ilk olarak 2009 yılında yapılan yerel seçimler öncesi verilen vaatlerin bulunduğu görüntüler ekrana gelirken her vaadin ardından o projenin nasıl başladığı ve bitirildiği ile ilgili fotoğraflar ekrana geldi. Slayt gösterisinin ardından kürsüye gelen Yerkesik Belediye Başkanı Yusuf Demirci meclis üyelerine teşekkür ettiğini belirterek, “Bizler mecliste ben dahil on kişiyiz. Bu güne kadar alınmış tüm meclis kararlarımız oy birliği ile alınmıştır. Siyasi düşüncelerimizi ideolojilerimizi bir köşeye bırakıp Yerkesik için ortak çalışmalar yaptık. Verdiğimiz tüm sözlerimizi tuttuk. Birlikte çalışmaktan keyif aldığım tüm meclis üyelerime bir kez daha sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan çalışmalar sayesinde Yerkesik’in altyapı sorununu bitirdiklerini, beldenin mevcut nüfusunun 6 katı büyüklükte planlama ve al yapı hizmetlerini tamamladıklarına da dikkat çeken Belediye Başkanı Demirci şunları söyledi:
“Yerkesik’in önünde yapılacak işleri var biliyorsunuz. Önümüzdeki 2050 yılına kadar Yerkesik’in her hangi bir sorunu yoktur. Yıllardan beri kullandığımız kaynaklar ile birleştirip proje kurduk ki birleştirip suları depoya getirelim. Sularımızı bulduk ama depoya getiremedim. Sebep süreç açısından ihale yapamıyorum. Belediyelerde bütçeler 1 yıl öncesinden hazırlanır yani biz 2013 de yapacağımızı 2012’nin Kasımında yaparız. Burada büyükşehir yapılanmasından dolayı etkilendiler valilikten tutun Menteşe, Menteşeden alındı bakanlığa bu arada bizim bürokrasi trafiği oldu. Biz Ankara’ya gidip geldik koşturduk süreyi kısaltmaya çalıştık ama sonuçta şimdi suyumuz tahlillere gitti tahlillerimizin bir tanesi çıktı hiçbir şeyi yok gayet güzel suyumuz bide Ankara’da Atom Enerjisi’ne gönderdik o gelmedi daha onu bekliyoruz şimdi önümüzdeki 3 – 4 aylık süreç bizim yapıla ilgili yapamadığımızı onunda Menteşe Belediyesi’nin ilk yapacağı iş odur.”