Partililer iftar yemeğinde bir araya geldiler

partiilieryemekAk Parti İl Başkanlığı yönetimi iftar yemeğinde partililerle bir araya geldi. Yemekte Menteşe ve Köyceğiz ilçe başkanlarının istifaları ile ilgili olarak konuşan İl Başkanı Nihat Öztürk, “Evet Genel Merkezimiz tarafından böyle bir istifa istendi. Bizde arkadaşların kendilerini düşen davranışı en kısa sürede yapacaklarını umuyoruz” dedi.

Cem Durna

Ak Parti İl Başkanlığı tarafından partililere iftar yemeği verildi. Öğretmen Evinde gerçekleşen iftar yemeğine İl Başkanı Nihat Öztürk, 22. Dönem Ak Parti Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu, başkan yardımcıları ve partililer katıldı.

Yemekte konuşan İl Başkanı Nihat Öztürk, 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin Muğla için büyük bir önem arz ettiğini söyledi. Bodrum ve Fethiye ile diğer ilçelerin Başbakana vefa borcunu 10 Ağustosta ödeyeceğini açıklayan Öztürk, “10 Ağustos’ta halkımız ilk defa kendi Cumhurbaşkanını kendi iradesiyle sandığa yansıtacak. İlk turda başbakanımızın Cumhurbaşkanı olacağından bir kuşkumuz yok. 10 Ağustos Muğla için önemli bir tarih. Yapılan hizmete karşılık bana göre Muğla’da daha büyük teveccühlere erişe biliyor olmamız gerekiyordu. Bodrumlunun, Fethiyelinin Muğlalının 10 Ağustosta sayın başbakanımıza vefa borcunu ödeme günüdür” dedi.

Basın mensuplarının sorusu üzerine son zamanlarda basına yansıyan ‘alkol krizi’ ve son olarak Menteşe İlçe Başkanı ile Köyceğiz İlçe Başkanının istifası konularında açıklamalarda bulunan Öztürk, yaşanan olayların bir haberle alakası olmadığını istifaların tek sebebinin parti içindeki revizyon olduğunu söyledi.

Türkiye genelinde 40 İl Başkanı ve 200’e aşkın ilçe başkanlarının görevden alındığını hatırlatan Öztürk şöyle konuştu:

“Genel merkezimiz bir revizyona gitti. Bizde önce üç ilçeyle daha sonra iki ilçeyle bu revizyonu devam ettiriyor genel merkezimiz. Genel merkezimiz kendi kriterleri doğrultuşunda kimsenin yediğine, içtiğine veya giydiği ile ilgilenmiyor. Genel merkezimiz en son Köyceğiz ve Menteşe ilçemizle ilgili böyle bir karar almışsa eğer, bize saygı duymaktan başka hiçbir şey düşmüyor. Evet Genel Merkezimiz tarafından böyle bir istifa istendi. Bizde arkadaşların kendilerini düşen davranışı en kısa sürede yapacaklarını umuyoruz.”