Hamle Muğla ile yol almaya devam ediyor

Hayati NİZAMOĞLU

Hamle Gazetesi’nin 44. Yıl Dönümünü hep birlikte kutladık. Bu konudaki duygu ve düşüncelerimi ancak paylaşabiliyorum. Çünkü Suriye’den gelen şehit haberleri yüreklerimizi parçaladı. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifa diliyorum. Şehit ailelerine ve milletimize sabırlar diliyorum. Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır diyor,  bu zor günlerde devletimizin yanında dimdik duruyoruz.

***

İlk defa bu yıl 21 Şubat’ta duygu ve düşüncelerimi paylaşan yazımı gününde yazmadım. Aslında Hamle ailesinde üçüncü kuşağın neler yapabildiğini görmeyi ve Muğla platformunda Hamle’nin konumunu izlemeyi, gözlemlemeyi istedim.

Bu anlamda öncelikle Hamle Yönetim Kurulu Üyemiz Hafize Nizamoğlu Acar ve ekibini böylesine mükemmel bir organizasyonu gerçekleştirdiği için teşekkür ediyorum.

Sıfır hatalı “Yılın En’leri” törenini gerçekleştirirken, Muğla halkının tüm aktörlerini, toplum kesimlerini bir arada görmekten çok mutlu oldum. Özellikle son Başbakan, efsane Ulaştırma Bakanı sayın Binali Yıldırım ile mesleki duayenimiz sayın Yavuz Donat’ın katılımı bizi ayrıca onurlandırdı.

Yılın En’leri sosyal sorumluluk çalışmamızda okuyucu oyları ile seçilen yılın en iyilerini bir kez daha kutluyorum.

Hazırlanan Hamle VTR’sini herkesle birlikte izlerken, bizimle birlikte hikayemizi hatırlayıp duygulanan Muğlalıları görmek beni ayrıca duygulandırdı.

Aslında Hamle, halkın desteği ile bir güç olduğu kadar, bizler için de büyük bir yük ve sorumluluktur. Kurucularının koyduğu ilkeleri yaşatmak, 1985’de çok ortaklığın yürümeyeceği anlaşılınca sorumluluğunu almış olmak, yeni Türkiye’nin koşullarına uyum sağlamak ciddi emek ve fedakarlık istiyor.

Gazete yayın hayatına başladığında, sabit telefon sahibi olmak için bir yıl beklenirdi. Faks, bilgisayar, internet, dijital daha hayatımıza girmemişti. Ülkemiz gibi Hamle de büyük bir devrim ve değişim yaşadı. Bu değişimi izleyip uyum sağlamak başlı başına çaba gerektirdi.

Ekip kurmak, korumak, yeniliğe açık hale getirmek için mücadeleler edildi.

Üzerimde emanetin sorumluluğu, vasiyetler, beklentiler gibi manevi görevler de vardı. Çok şükür şimdi yüreğim rahat.

Yoğun rekabet ve ayak oyunları bulunan bir sektörde olduğumuz için alışkınız. Önemli olan kendi şeridinizde arabanızı sürmenizdir.

Valimiz Sayın Esengül Civelek’e, Büyük Şehir Belediye Başkanımız sayın Osman Gürün’e, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, tüm yönetici ve katılımcılar ile meslektaşlarımıza minnettarız.

Bir arkadaşımın törendeki havayı kastederek “Siyasetçiler buranın ruhunu kavrayabilseler, birinci parti olmaları garantidir.” sözüne de katılıyorum.

Bundan böyle de önce ilimiz, sonra ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz.

O gün konuşmamın sonunda söylediğim gibi “Ne mutlu bana ki, sizlerle aynı zaman diliminde yaşıyorum”…

Saygı ve sevgilerimle…

Hayati Nizamoğlu

Hayati Nizamoğlu

Gündem

Hamle Muğla ile yol almaya devam ediyor” için bir yorum

  1. Tebrik ederek üçüncü kuşağın Hamleye sahip çıktığını da gördüm ya. Hamle Sancağı İlelebet dalgalanacak. Emeği geçen herkese selam ve saygı

Yorumlar kapatıldı.