Menteşe Kent Konseyi’nden Bencikli okçulara ziyaret

Menteşe Kent Konseyi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Bencik’te faaliyetlerini yürüten Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı’nın kadın sporcularıyla bir araya geldi.

Nazife Taşdelen

Menteşe Kent Konseyi Başkanı Vehip Keskin, Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Dilek Bulut, Alev Öztürk, Özlem Şahin Güngör ve İlkay Yıldız Memiş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde, birçok başarılı kadını bünyesinde barındıran Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı’nı ziyaret etti.

Ziyarette Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Başkanı Dilek Bulut, burada yaptığı açıklamada, “Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak 8 Mart Dünya Kadınlarının Birlikte Dayanışma ve Mücadele günü nedeniyle yapacağımız etkinlikler kapsamında bu yıl başarmış kadınları gündeme taşıyarak kadının gücünü göstermeyi hedefledik. Çok yakınımızda, Yatağan İlçemizin Bencik Köyünde üst üstte aldıkları madalyalarla tüm Türkiye’nin gözü üstlerinde olan, söylerken bile gurur duyduğumuz, kentimize tam 4 Uluslararası 172 Ulusal madalya taşımış genç kızlarımız yanı başımızda yaşıyordu. 2010 yılında bu minicik köyde, özverili, kocaman yürekli bir hekimin Dr. Ejder Sözen’nin kısıtlı olanaklarla başlattığı müthiş hikâyenin kahramanları ile tanıştık. Oturduğumuz odanın dolapları madalyalar ve kupalarla doluydu. Ama biz orada alınan yüzlerce madalyadan çok daha değerli olan, genç kızlarımızın yüreklerindeki ışığı, sözcüklerine yansıyan özgüvenlerini, o kocaman okları tutuşlarındaki cesareti, tam on ikiden vurdukları hedefleri gördük. Pembe duvarları da kalıpları da çoktan kırmışlardı. Biz varız, buradayız diyorlardı. Onları size anlatmak için kelime aramayacağız. Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak ‘8 Mart Dünya Kadınlarının Birlikte Dayanışma ve Mücadele Günü’ etkinliklerimiz kapsamında 10 Mart 2020 Salı günü saat 18.00’de Konakaltı Kültür Merkezin’de Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe Belediyesi, Menteşe Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Karya Kadın Derneği olarak düzenlediğimiz ‘Kendi Hikayesini Yazanlar; Başarmış Kadınlar’ söyleşimizin ilk bölümünde Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuluk Takımı sporcuları olan; Sevda, Gülçin, Hazal, Songül ve Meltem bizimle hikayelerini paylaşacaklar. Yeniden ve baştan bu hikayenin nasıl yazıldığını dinlemek ve başarmanın nasıl mümkün olduğuna tanıklık etmek için hepinizi bu söyleşiye bekliyoruz” diye konuştu.