Su topu grup müsabakaları başladı

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2020 Yılı Faaliyet Programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi Sutopu Grup Müsabakaları Muğla’nın Menteşe ilçesinde başladı. 12 iliden 20 takım 260 sporcunun katılımı ile başlayan müsabakalar 08 Mart tarihine kadar devam edecek. 

Anadolu Yıldızlar Ligi Sutopu Grup Müsabakaları açılış seremonisi şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Müsabakaların ilk günü büyük çekişmelere sahne oldu. Birinci günün ilk maçı Kocaeli İl Karması Kız Takımı ve Mersin İl Karması Kız Takımı arasında oynandı. Müsabakayı Kocaeli İl Karması Kız Takımı 17-0 üstünlükle tamamladı.
Anadolu Yıldızlar Ligi Sutopu Grup Müsabakaları açılış töreninde konuşma yapan Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman yaptığı açıklamada “İlimizde şu anda Sutopu, Hokey, Futsal, Taekwondo ve Tenis olmak üzere beş branşta ulusal müsabakalara ev sahipliği yapmaktayız. An itibari ile ilimiz genelinde 1500’e yakın sporcuyu ağırlamaktayız. İdareci ve görevlilerle bu rakam 2000’e yaklaşmaktadır. Turizmde marka kent olan Muğla’mız Spor organizasyonlarında da hızla marka kent olma yolunda ilerliyor. Bölgesel, Ulusal ve Uluslararası birçok spor faaliyetine ev sahipliği yapıyoruz. Daha çok tesis daha çok organizasyon parolasıyla çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Bu Yıl Anadolu Yıldızlar Ligi Müsabakalarından Muğla’mızda düzenlenen 3. Faaliyetimiz olan Anadolu Yıldızlar Ligi Sutopu Grup Müsabakaları büyük çekişmelere sahne olacak. Müsabakalarımızı kız ve erkek olmak üzere 2 kategoride Menteşe ilçemizde gerçekleştireceğiz. İlimize gelen sporcularımızı ve antrenörlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya, onları İlimizden memnun kalarak ayrılmaları için gerekli tüm hazırlıklarımızı yaptık. Katılım gösteren tüm takımlara ve sporculara başarılar dilerim. Emeği geçen tüm ekibimize özverili çalışmaları için teşekkür ederim” dedi.