MUĞLA CORONA VİRÜS’TE SINIFI GEÇTİ

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla Corona Virüs’te sınıfı geçti. Çünkü, Muğla’nın üst düzey bürokratından tutun alt düzey bürokratları başta olmak üzere yoğun bir çalışma gösterip, sağlık personellerine yardımcı olmaya calıştılar. Önceden olduğu gibi yine virüs ile ilgili gecesini gündüzüne katan Muğla Valisi Esengül Civelek başta olmak üzere, İl Sağlık Müdür Dr. İskender Gencer de tıpkı Sayın Vali gibi 1 aydır uyku yüzü görmeyip, toplantı üstüne toplantı yaptığı görülüyor. Hele Halk Sağlığı Daire Başkanı Dr. Eriş Akça Başaran da tıpkı Sağlık Müdürü gibi yoğun çalışma içinde olduğu görülüyor. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevrez Aydoğan ise bu virüsün bir an önce bitmesi için ne yapabiliriz düşüncesiyle çalışmalarını sürdürüyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise personeli kalabalık olduğundan dolayı sık sık daire amirlerine talimatlar verip Corona Virüsü’nün ilimize gelmemesi için her türlü katkıları yapmaya çalışıyor. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Salih Akkuş hastane hizmete girdiğinden bu yana özverili bir şekilde gece gündüz demeden personeliyle tıpkı Sağlık Müdürü Sayın Gencer gibi yoğun çalışma gösterdiği görülüyor.

Sevgili okurlarım, Muğla’da iktidar partisinin milletvekilleri olan Yelda Erol Gökcan ve Mehmet Yavuz Demir de sağlık konusunda İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer ile ve hastahane personeliyle devamlı dirsek temasında bulundukları dile getiriliyor, tabi bu da ayrı bir güzellik.

Gelelim, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi’nin doktorundan tutun, hemşiresine, teknisyenine ve tüm çalışanlarının Corono Virüsü hastalığından korunmak ve korumak için ellerinden geleni yaptıkları sağlık müdürlüğünce dile getirilmekte. İlimizin üst düzey bürokratları olan Alay Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu doğuda görev yaparken vermiş olduğu başarılı hizmetlerin daha güzelini Muğla’da vermeye çalışıyor, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu da tıpkı Tuğgeneralimiz Yusuf Kenan Topçu gibi doğuda başarılı hizmetler verdikten sonra özverili bir şekilde Muğla’da hizmet vermenin gayretini gösteriyor. Başta il merkezi  olmak üzere ilçelerde Jandarma ve Polis Teşkilatlarının virus konusunda titiz olmalarını, kontrollerin sıklaştırılmasının talimatını vermeleri üzerine, il genelinde Corona Virüs’e karşı güzel bir çalışma olduğu sergilendi. Sevgili okurlarım, yazımın başında da söylediğim gibi Vali Esengül Civelek başta olmak üzere üst düzey bürokratların haricinde İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi’nin çalışan personelin Corona Virüsü’nün başladığı günden bu yana hastane’de yoğun bir çalışma içinde olmaları takdire şayan olup Muğla İli’nin virus konusunda sınıfı geçtiğini gösteriyor. Biz de bu duyarlılıklarından dolayı ismini saydığım ve sayamadığım tüm Muğlalıları vermiş oldukları mücadeleden dolayı kutluyorum. Bu vesileyle de sağlığımız için lütfen evde kalın sevgili okurlarım…

Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

Gölge Adam