Muğla’da Söz Sahibi Dört Yatağanlı Genç

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Muğla’da başarılı görevlerde bulunan üst düzey yönetici olarak bilinen Yatağanlı hemşehrilerimiz Muğla’da yapmış oldukları işlerden dolayı başarıdan başarıya koşmaktalar. İl genelinde adları devamlı güzelliklerle anılan Muğla Baro Başkanı Av. Cumhur Uzun, Eczacılar Odası Başkanı Eczacı Serkan Tekin, Veteriner Odası Başkanı Serkan Alpözen ve Ticaret Borsası Başkanı Hurşit Öztürk Muğla’da Yatağanlı olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Çok sayıda vatandaş tarafından sevilen sayılan Yatağanlı Av. Cumhur Uzun, uzun yıllardan bu yana eşi hanımefendiyle birlikte avukatlık mesleğini başarıyla sürdürmekte. Mutlu bir aile reisi olan Av. Cumhur Uzun, Yatağan’daki avukatlık bürosunun haricinde Muğla’da iki dönemdir Muğla Baro Başkanlığı’nı başarıyla yürütmekte. Meslektaşları tarafından da sevilen, sayılan Av. Uzun insanlara karşı davranış şekliyle de güzel bir puan almasını bilen değerli bir evladımızdır. İşte böylesine değerli olan Avukat Cumhur Uzun, Muğla’da Baro Başkanlığı’nı hala yürütmektedir.

Sevgili okurlarım, çoğu kesimin de yakinen tanıdığı Muğla Eczacılar Odası Başkanı Eczacı Serkan Tekin, Yatağan’da Tekin Eczanesinin sahibi olup Muğla’da Eczacılar Odası Başkanlığını başarıyla sürdürmekte. Sayın Tekin, il genelinde iş bitiriciliğiyle tanınan aynı zamanda da büyüğünü, küçüğünü bilen renkli bir isimdir.  Sosyal yönlülüğüyle tanıdığımız Eczacı Serkan Tekin bugün de Muğla Eczacılar Odası Başkanlığını başarıyla yürüttüğü görülüyor.

Sevgili okurlarım, Muğla Ticaret Borsası Başkanlığı’nı başarıyla sürdüren Veteriner Hekim Hurşit Öztürk il genelinde başarılı bir şekilde Ticaret Borsası Başkanlığı’nın yanı sıra, veteriner hekimliğini sürdürdüğü gibi ilimizin değişik yerlerinde de bulunan 3 et galerisinin sahibidir. Sayın Öztürk, Yatağan’ın Bozüyük Mahallesi’nde kalabalık, büyük bir ailenin evladı olup, büyüğünü küçüğünü bilen, sevecen tavırlı bir hekimdir.

Sevgili okurlarım, Ticaret Borsası Başkanı Hurşit Öztürk ailesinden almış olduğu terbiye üzerine, dört dörtlük bir yapıya sahip olduğundan Muğla genelinde beğenilen bir isim olduğunu söylemek istiyorum. Başkan Hurşit Öztürk hala Muğla Ticaret Borsası Başkanlığını da başarıyla sürdürmektedir.

Sevgili okurlarım, Muğla Veterinerler Odası Başkanı Serkan Alpözen evladımız da Yatağan’ın büyük ailelerinden olup Yatağan’da veterinerlik bürosu olup ilçe genelinde adı devamlı güzelliklerle anılır. Aynı güzelliği, Muğla Veterinerler Odası Başkanlığı’nı sürdüren Veteriner Hekim Serkan Alpözen bulunmuş olduğu kuruluşta meslektaşlarının beğenisini almış genç bir hekimdir. Sayın Alpözen, sosyal yönlü olup her gitmiş olduğu yerde eşi Filiz Hanımla mutlu bir görüntü verdiği görülür. Bugün de Muğla Veterinerler Odası Başkanı Serkan Alpözen, Veterinerler Odası Başkanlığı’nı başarıyla yürütmektedir.

Sevgili okurlarım Muğla’da Yatağan’ın adını güzelliklerle andıran, genç isimlerimizden Avukat Cumhur Uzun, Eczacı Serkan Tekin, Veteriner Hekim Hurşit Öztürk ve Veteriner Hekim Serkan Alpözen’e genç yaşlarında Muğla’da üst düzey görevlerde bulundukları için Yatağan’ın adını güzelliklerle andırdığı için kutladığımı belirtmek istiyorum, sevgili okurlarım.

 

 

Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

Gölge Adam