Fakir Fukara Dostu Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Menteşe İlçesi’nin dinamik Kaymakamı Caner Yıldız görev yapmış olduğu 3 yıllık süre içerisinde, vatandaşlarla kaynaşmasını bilmiş, köylerde yapmış olduğu toplantılarda vatandaşlara cep telefonu numarasını verip, herhangi bir konuda sorununuz olursa gece gündüz demeden beni arayabilirsiniz diyen bir kaymakam. Kaymakam Caner Yıldız, bir süre önce Nazilli İlçesinde görev yaparken, başarılı hizmetler yapmış olacak ki, hala eş ve dostlarıyla bir araya gelip hasret gideriyor.

Sevgili okurlarım, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız’ın öyle güzel bir özelliği varmış ki, makamına kim gelirse gelsin, makam kapısının önünde hiçbir vatandaşı bekletmiyormuş. Nazilli İlçesinde olduğu gibi aynı güzelliği Menteşe İlçesi’nde de yapıyormuş. Kaymakam Caner Yıldız’ın en önemli özelliklerinden biri de fakir ve fukara ile de yakinen ilgilenip herhangi bir istekleri olup olmadığını sorması oluyormuş. Bunun da Menteşe İlçesi adına ayrı bir güzellik olduğunu söylemek istiyorum. Keşke her ilçe kaymakamı Caner Yıldız gibi fakir fukaranın yanında olsa da, kimse aç ve açıkta kalmasa. Bu nedenle, Menteşe’de kurum ve kuruluşlarla iç içe, beğeni üzerine beğeni toplayan, fakir fukara dostu, saygın bir isim olan, halkın çok sevdiği Menteşe İlçe Kaymakamı Caner Yıldız’ı kutluyoruz.

39 yıllık mesleki tecrübesiyle eşinin Güvercinlik Mahallesinden olması sebebiyle vatandaşların Enişte Kaymakam olarak yürekten sevdikleri Kaymakam Yıldız mütevaziliği ile biliniyor. Hergün onlarca kişinin derdini di dinleyip merhem olan olan Kaymakam Yıldız huzur toplantılarında bütün vatandaşlara kendi şahsi telefon numaralarını veriyor. Eskişehirli olmasına rağmen bir Muğlalı’dan daha fazla Muğla için çalışmaktadır. İşte ben de diyorum ki, Muğla halkının beğenisini kısa bir sürede alıp aradan uzun yıllar geçse de adı hala hafızalarda kalacak olan değerli bir kaymakam. Bu duyarlı davranışlarından dolayı kendisini kutluyor ve fakir fukaralara göstermiş olduğu yardımlardan dolayı unutulmayacak bir kaymakam olduğunu söylemek istiyorum sevgili okurlarım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

Gölge Adam