Verdiği Sözleri Tutan Belediye Başkanı Sayın Toksöz

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan Belediye Başkanlığı görevine 1 yıl önce başlayan Makine Mühendisi Mustafa Toksöz ilk günden bu yana başarılı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Seçime girdiği günlerde vermiş olduğu sözlerin bir çoğunu gerçekleştirdiği görüldü. Örnek vermek gerekirse, Kırkpınar, Kafaca ve Merkez’de 3 tane halı saha yaptırarak, gençlerin futbol oynamasına katkı sağladı. İlçeye bağlı 39 mahallenin, çok sayıda mahallelerine 3000m parke taşı döşedi vatandaşların yoldaki konforunu artırdı. Yine ayrıca en büyük yapmış olduğu işlerden biri de, mahallelere 25 adet düğün salonu yaptırıp bir güzellik sağladı.

Sevgili okurlarım, çalışmalarını hızla sürdüren, gece-gündüz demeden çalışma içinde bulunan Makine Mühendisi Belediye Başkanı Mustafa Toksöz Ankara’dan bir çok bakanla istişare halinde olup Yatağan Belediyesi’ne 10 tane araç almasını bildi.

Sevgili okurlarım, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz bu kadar çalışmanın haricinde, yine göze görünmeyen bir çok işleri de yaptığı vatandaşlar tarafından da dile getirilmekte. Bu tür işleri yaparken, yardımcılığını da Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya ile birlikte, özverili bir şekilde çalışma içinde oldukları görülüyor. Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya ilçede iş adamı olmasına rağmen Yatağan Halkına nasıl yardımcı olabilirim düşüncesiyle, Başkan Sayın Toksöz ile birlikte bu konu üzerine yoğun çalışmalar yaptıklarından dolayı Sayın Kaya’yı da tebrik ediyoruz.

Sevgili okurlarım, Yatağan, tarihinde  ilk defa böylesine güzel bir gün yaşadı ki sormayın; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü belediye hoparlörleri’nden vatandaşlara müzik ziyafeti çekti. Belediyenin araçları ile hoparlörler ile vatandaşın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı cadde cadde dolaşılarak kutlandı. Tüm okullarda İstiklal Marşı okutuldu, bazı şehit ailelerinin çocuklarına ziyarette bulundu, yine 23 Nisan’da doğan çocukların doğum günlerini ve bayramlarını kutlamak için ziyarette bulundu. Cadde ve sokaklar, balkonlar  Türk Bayrakları ile donatıldı. Yani anlayacağınız, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz ilçe genelindeki güzel çalışmalarının yanı sıra, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da Yatağan halkına güzel bir gün yaşattı. Biz de bu nedenle diyoruz ki , Belediye Başkanı Sayın Mustafa Toksöz’e çalışmalarının yanı sıra 23 Nisan’da yaşattığı güzel gün için tebrik ediyoruz, sevgili okurlarım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

Gölge Adam