Bodrum’un Dinamik Emniyet Müdürü Ali Özher

Sevgili okurlarım, Bodrum Emniyet Müdürü Ali Özher  uzun yıllar yurdun değişik illerinde önemli görevlerde bulunmuş, tecrübeli bir emniyet müdürüdür. Muğla Emniyet teşkilatının değişik birimlerinde görevlerde bulunmuş, en son olarak da Muğla Emniyet Personel Müdürlüğü’nü başarıyla yürütmüş bu sırada da 2. Sınıf Emniyet Müdürlüğü’ne terfi etmiş. Başarıdan başarıya koşan Emniyet Müdürü Ali Özher, bu başarıları sonrası birçok yetkiliden takdir alıp Bodrum Emniyet Müdürlüğü’ne kısa bir süre önce atanmış. Bodrum Emniyet Müdürlüğü görevine başlar başlamaz Emniyet Müdürü Ali Özher’in ilk işi kapkaççılığa karşı önlemler alıp, personelini toplayıp birlik ve beraberlik çağrısı yapıp, disiplinli bir çalışma istemiş. Bunun yanı sıra demokratik kitle örgütleriyle, muhtarlarla bilhassa vatandaş ve esnaflarla iç içe olup kendisini Bodrum’da kabullendirmiş.

Sevgili okurlarım, Bodrum Emniyet Müdürü Ali Özher, Turizm’e çok önem verdiği için esnaflara yurtdışından gelen turistlerle ilgilenmeleri konusunda ricada bulunmuş. Bodrum’a yaz aylarında 1 milyondan fazla turistin geldiğini gelen yerli ve yabancı turistlere kendi hemşehrileri gibi davranmaları ricasında bulunmuş.

Sevgili okurlarım, yazımın başında da söylediğim gibi Bodrum Emniyet Müdürü Ali Özher kısa bir sürede ilçe halkının sevgi ve saygısını kazanmış hatta bazı vatandaşlar samimi bir havadan dolayı Müdür Ali Özher Bey’e  Müdür Bey demeyip, ağabey diye hitap ediyorlarmış.

Sevgili okurlarım, Bodrum’da her kesimle iç içe olduğu gibi, üst düzey bürokratlarla da birlik ve beraberlik içinde çalışmanın gayretini gösteriyormuş. Doğa güzelliğini ve denizi çok seven Bodrum Emniyet Müdürü Ali Özher’e yeni görevinde başarılar diliyoruz sevgili okurlarım.

Sayın Ali Özher, 1977 yılında İzmir ilinde dünyaya gelmiş. İlçe Emniyet Müdürümüz, 1990 yılında İzmir Polis Kolejinde eğitime başlamış, 1998 yılında ise Polis Akademisi’nden Komiser Yardımcısı rütbesiyle mezun olarak meslek hayatına başlamıştır.

Polis Teşkilatının çeşitli birimlerinde görevini başarıyla yerine getiren Müdürümüz, sırasıyla; 2006 yılında Kosova, 2010 yılında Liberya, 2015 yılında Haiti olmak üzere Birleşmiş Milletler Misyonlarında geçici görevlerde bulunmuştur.

İzmir ve Şanlıurfa illerimizde farklı şube ve birimlerde görev yapan Bodrum Emniyet Müdürümüz 2013 yılında atandığında Muğla’da Yatağan İlçe Emniyet Müdürü, Personel Şube Müdürü, Hukuk İşleri Şube Müdürü, Asayiş-Siber Suçlar Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. 2019 yılı Ağustos ayında İl Emniyet Müdür Yardımcılığına terfi etmiş, 1 Kasım 2019 tarihinde Bodrum İlçe Emniyet Müdürü olarak göreve başlamıştır. İki kız çocuk babası olan Müdürümüz iyi derecede İngilizce bilmektedir, sevgili okurlarım.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

Gölge Adam