Yatağan’ın Yüzünü Güldüren Altınoluk Şarküteri

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan’da birkaç yıl önce dev bir Altınoluk Kasap Şarküteri işyeri açılmıştı. Sahibi ise Muğla yöresinin en genç iş adamı olan Emre Kartop büyük uğraşlarla ilçeye bu dev marketi kazandırdı. Altınoluk Kasap Şarküteri’de A’dan Z’ye aklınıza ne gelirse bulunmakta. Et türlerinin A’dan Z’ye, peynir çeşitlerinden tutun, yoğurt, zeytin, bakliyat çeşitlerine mutfak üzerinde aklınıza ne gelirse hepsi Altınoluk Şarküteri mağazasında bulunmakta.

Sevgili okurlarım, Yatağan’da ilk defa böyle bir güzel ve temiz iş yerinin açılması vatandaşların da uğrak yeri haline geldi. Hele hele, iş yeri sahibi iş adamı Emre Kartop’un müşterilere karşı göstermiş olduğu güler yüzlülük ve samimi hava müşterilerin uğrak yeri haline geldiğini gösteriyor.

Sevgili okurlarım, bu güzellik de nereden geliyor diye soracak olursanız? Yatağan’ımızın Bozüyük Pınarbaşı müsteciri iş adamı Kadir Kartop’tan geldiğini de rahatlıkla söyleyebilirim. Çünkü Emre Kartop Bey babasından almış olduğu bilgi ve terbiye üzerine aynı güzellikleri yerine getirmekte ve çok sayıda vatandaş da böyle bir iş yerinin açılmasından dolayı, memnuniyetini dile getirmekte.

Sevgili okurlarım, Yatağan’da Altınoluk Şarküteri Mağazası’nın sahibi genç bir iş adamı olan Emre Kartop, bakınız neler söylüyor: “Bulunduğunuz iş yerinde güzellik olursa hele satmış olduğunuz gıda maddeleri temiz ve leziz olursa, müşterilerin uğrak yeri haline gelirsiniz. Mağazamıza gelen et türleri, günlük taze kesim olup müşterilere hizmete sunulmaktadır. İş yerimizde çalışan personelimiz de, giyim ve kuşamına dikkat eden güler yüzlü hizmet vermekteler. Yeni Mahalle Cumhuriyet  Caddesi 73/2 adresindeki iş yerimizde et türlerinin haricinde, bakliyat çeşitleri, zeytin çeşitleri, zeytinyağı, peynir ve yoğurt çeşitleri, mezeler, kahvaltılık organik reçel, bal manav bölümünde sebze ve meyveler ile mutfağa dair aklınıza gelen tüm gıdalar bulunmaktadır. Son söz olarak şunu söylemek istiyorum, Altınoluk Şarküteri Mağazası’nda alışveriş yapmanız önemli değil, mağazamızı bir kere gelip görmenizde fayda var.”

Sevgili okurlarım ben de diyorum ki, saygın bir iş adamı Pınarbaşı Tesislerinin sahibi Kadir Kartop’un yine kendisi gibi sevecen tavırlı, güler yüzlü bir iş adamı olan oğlu Emre Kartop’a Yatağan’a böyle bir tesis kazandırdığı için tebrik ediyorum, sevgili okurlarım.

Hüseyin Kocabıyık

Hüseyin Kocabıyık

Gölge Adam