CHP’de Zeybekoğlu başkanlığa devam etti

Tek listeyle gidilen CHP Muğla İl Başkanlığı seçiminde mevcut başkan Adem Zeybekoğlu güven tazeleyerek görevine kaldığı yerden devam etti.

CHP Muğla İl Başkanlığı 37.’nci Olağan İl Kongresi, Gazi Mustafa Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu kongrede Adem Zeybekoğlu yeniden il başkanı seçildi. CHP Muğla İl Kongresine, CHP İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Gökhan Zeybek, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Suat Özcan, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP’li belediye başkanları, İyi Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, CHP İlçe Başkanları, partililer ve halk katıldı.

Kongrede konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Belediye başkanlarımızla beraber yürüyoruz. Fethiye’yi 25 yıl sonra aldık. Turizm ilçelerimizi aldık. Buradaki nüfusla Muğla’nın yüzde 70’ine hizmet veriyoruz. Büyükşehir olarak tüm Muğla’ya hizmet veriyoruz. Ben belediye başkanlarının bir yıldaki çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ise, “Türkiye’de bu iktidar sayesinde hangi noktaya geldik. Her gün yeni olumsuzluklarla karşılaşıyoruz. Ülkemiz iyi yönetilmiyor. Bu süreçte CHP’ye çok önemli bir görev düşmektedir. Bu tablonun sona ermesinin yolu CHP iktidarından geçiyor. Ben her zaman örgütlü mücadelenin yanında oldum. Bireysel beklenti içinde hiç olmadım. İl başkanı olduğum süreçte iki seçim geçirdik. Yerel seçimlerde Muğla’da oy kaybedildiği düşünülse de seçimden sonra yapılan araştırmalarda oyumuz arttığı görüldü. Önemli olan yaşadıklarımızdan ders çıkararak yola devam etmemizdir. Türkiye’de büyükşehirler arasında oy artışında 3’üncü sırada yer alıyoruz. Bu sonucun alınmasında bizlerin seçim sonrası çalışmaları etkili olmuştur” diye konuştu.

Konuşmaların ardından başkanlık seçimine geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimde mevcut başkan Adem Zeybekoğlu aldığı 382 oy ile görevine kaldığı yerden devam etti. Zeybekoğlu’nun listesi şu isimlerden olulştu:

“Müge Yenisu Girenis, Uzay Kocabaş, Yağmur Türkel, Ahmet Çağdaş Sezer, Önder Oktay Arslan, Gizem Sayar Özcan, Musa Eraslan, Semahat Berber, Erol Kömürcü, Kemal Özler, Nihal Yılmaz, Ramazan Öntaş, Ramazan Pehlivan, Mümtaz Özçelik, Pelin Özbozdağ, Yusuf Güven, Halil Kocabaşoğlu, Neriman Seçer.”