Gezi Parkı Olayları

Hüseyin Nizamoğlu

Bu yazıyı 28 Ocak 2016’da yazmıştım.

Önde sol partinin lideri görünüyordu ama gerisinde gizli bir teşkilat vardı. Çok hızlı ve gürültülü başladıkları yıkıma ve yakıma bazı güvenlik görevlilerinin mani olmak yerine yardım edişi görenleri ürkütüyordu. Vatandaşlar ağaç yıkımı ile ilgili sanıyordu. Görgü şahitlerine göre; sokakta tencere gürültüsü ile düdükler çalıyordu. Işıklar yanıp sönüyordu. Ne oluyor demeye kalmadan sokaklarda isyan ruhu geziyordu. Başbakan Erdoğan’a küfür ediyorlardı, yani sokak terörize olmuş vaziyette idi…

Bu arada geziciler bir takım taleplerde bulundular. Hükümet adına orada bulunan Bülent Arınç ile görüştüler. Arınç kendilerine mesaj alındı dedi. Kısmen ortamı yumuşattı denebilir ama isteklerinin ne olduğu açıklanınca durum tamamen anlaşıldı ve devlet gerekeni yapmaya başlamıştır.
GEZİCİLERİN LİDERİ GARİP KONUŞMAYA BAŞLADI
Kılıçdaroğlu, yaygara için hazır olan ekibe akıl almayacak açıklamalar yapıyordu; bu hükümet yıkılmayınca biz buradan gitmiyoruz diyor ve aynı söz Alman, İngiliz, Rusya ve ABD medyasından bütün dünyaya görüntülü olarak veriliyordu. Bizler bile olayların vahametini dış ülke medyasından öğreniyorduk. Özellikle Rus ajansları olayları Türk Baharı başladı diye veriyordu.
NELER İSTİYORLARDI?
1- 3. Havaalanı olmayacak dediler.
2- Yavuz Sultan Selim Köprüsü olmayacak dediler.
3- Marmaray iptal olsun dediler. Boğaz da Tüp geçit olmasın dediler.
4- O sıralarda Çılgın kanal denilen ikinci Boğaz yapımı da günün konusu idi belki onu da istemezük demişlerdir.
Bu kafa yapısı bu ülkenin ana muhalefet partinin liderinindir. Sisi ye tebrike giden bunlardır. Ruslarla Devletlerarası sert çekişme mevcut iken, CHP’den vekil olan ve devletten maaş alan kişiler Rusya’ya taraf olarak gittiler. Bunu hangi can tahammül eder? Aynı hareketleri HDP lideri de yapıyor…
HDP artık PKK ile birleşik olarak yanlarında HDP’li belediyeler olarak insanları mahzenlerde işkence yapıyorlar. Vatandaşlara gıda götüren devletin görevli memurlarını silahla karşı çıkıyorlar. Günlerce kapalı kalan insanları hava aldırmak için çalışan görevlilere ateş ediyorlar.
CHP YILLARDIR OLDUĞU GİBİ, HDP İLE CAN CİĞERLER
Gezi olayı sırasında bir otel hükümet yıkıcıların emrine verilmişti. Gizli teşkilatın polis ve savcı hatta hakimlerden oluşan, köşe başlarını tutmuş taraftarları vardı. Bunların temizlenmesi bir yandan devam ederken, sanki çıldıran CHP lideri Cumhurbaşkanına hakaret ediyor. Milletimiz kanun nizam tanımayanlar için acil kanun çıkarın istiyor… Elbette arzusu mecburen yerine gelir. Zaten partinin deneyimli ve saygın çoğunluğu yaka silkiyor. Bunlar gizli filan değil açıkça yapılıyor.
GEZİ OLAYLARINI MUĞLA DA YAŞATAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ACABA NE DÜŞÜNÜYOR?
Adamlar hemen hükümetin yıkılışında bizimde katkımız olsun gayretine girdiler. Geceleri özellikle Belediye ile itilafı olan fakir ve kenar mahalle sakinlerini yollara döktüler. Ne oldu? Şehrin içme suyunu Sandraz dağından getirmek için ihale eden bu hükümettir. Ama nasıl olsa yaparlar demek, karşındakini aptal yerine koymak olmuyor mu? Biz de sözde yazar geçiniyoruz. Kendi CHP’li vatandaşlardan bize tepki gelmiştir. Milyonluk Mercedes’e ne oldu? Bu varlık nereden geldi?

Gezi ekibi aynen devam ediyor ABD Başkan Yardımcısı ülke yıkıcılarına, Rus ajanı olanlara methiyeler sunuyor. Sözde seçme akademi müsveddeleri bildiri yayınlıyor, ABD Başkan Yardımcısı 27 Mayısları hatırlatarak çekip gitti. Bunlar hep yanlış hareketlerdir. Bu kafa yapısı karşı tarafa değil, kendilerine zarar verecektir…

Bugün; bu yazının ne kadar isabetli yazıldığını görüyoruz Daha neleri görüyoruz: ip partisi de hedefini dünyaca ünlü olan bizim başkanımıza çevirmiş yani CHP’nin uydusu olmuş özetlersek doğmadan intihar ediyor.

 

 

 

 

Hüseyin Nizamoğlu

Hüseyin Nizamoğlu

Nerede Kalmıştık